#
35340, Україна, Рівненська область,
село Великий Житин, вул.
Зелена, 5
# Садовий центр +38(068) 597 29 46
Насіння овочів, насіння квітів,
трава газонна від ТзОВ «Торговий Дім «Украгровест»

 

Рекомендації по висаджуванню та догляду за рослинами

Вимоги рослини до освітлення

Варто зважати на те, що різні сорти одного і того ж виду рослин можуть мати абсолютно різні потреби. Одна з найважливіших - потреба у світлі. Сонцелюбні рослини будуть погано рости в холодних тінистих місцях і навпаки, рослини, що потребують розсіяного світла (напівтіні), страждатимуть на відкритих сонячних ділянках. Зверніть увагу також на близькість розміщення рослин від суцільних парканів, що у жаркі літні дні досить швидко нагріваються - наприклад, гортензії, посаджені біля такого паркану, будуть рости повільно, в’янути.

Час посадки

Рослини з голим корінням (чагарники для живоплоту, троянди, плодові кущі та дерева) садять тільки ранньою весною або восени. Рослини з закритою кореневою системою (ті, що вирощують у контейнерах) можна висаджувати впродовж усього теплого періоду року (а, в деяких випадках, при плюсових температурах і сприятливих погодніх умовах, навіть взимку). Винятком стають особливо чутливі до морозів і вітрів рослини (напр., рододендрон, фотинія, олеандр тощо) - їх висаджування краще перенести на весну через ризик підмерзання.


Підготовка місця висаджування

Зазвичай, посадкова яма повинна бути в два рази більшою по об’єму, ніж контейнер, в якому вирощувалась рослина.

Якщо ґрунт на ділянці бідний, глинистий чи піщаний, то у посадкову яму краще додати субстрат, багатий на торф відповідної фракції, макро- та мікроелементи.

Якщо грунт "важкий", схильний довго утримувати вологу, на дно посадкової ями кладеться дренаж в достатній кількості, а сам грунт частков змішується з піском, щоб уникнути заболочення і гниття коріння під час тривалих дощових періодів чи танення снігу.


Не менш важливою є кислотність грунту, адже більшість хвойних рослин, азалії, магнолії, рододендрони, вересові потребують кислого середовища росту і навпаки - більшість листяних видів, плодові та ягідні дерева та чагарники потребують нейтрального рН. Визначити кислотність можна за допомогою спеціальних приладів або народними методами (напр., орієнтуючись на види бур’янів, найбільш поширених на вашій ділянці). Якщо кислотність грунту не відповідає потребам рослини, посадкову яму копають якомога більшу, наповнюючи її субстратом з відповідним рН. Пам’ятайте, що навіть у такому випадку для підтримання показників кислотності грунту навколо рослини потрібно щороку підкислювати чи розкислювати, відповідно.

Ще одна умова для хорошого росту рослин - це відсутність у грунті сторонніх предметів (залишків будівельних матеріалів, каміння і т.д.)

Готуємо до пересаджування кореневу систему рослини в контейнері

Пам’ятайте: не варто витягувати силою рослину з контейнера за надземну частину. Великі контейнери можна акуратно розрізати, менші - перевернувши, злегка простукати, тоді з них легше дістати рослини. Якщо коріння проросло крізь контейнер і утворило густий клубок, необхідно усе зайве обрізати секатором, а решту акуратно розправити і лише тоді виймати рослину. Трапляється, що рослина в контейнері пересушена, тоді перед посадкою слід на кілька хвилин «втопити» її у воді для доброго всотування вологи, адже пересушений ком після посадки погано вбирає вологу навіть після рясного поливу.

Готуємо до пересаджування кореневу систему рослини в комі

В основному, це великі дерева і чагарники. Важкі коми необхідно переносити з особливою обережністю, щоб не пошкодити вкорочене коріння. Сітку або мішковину, що захищають ком, при висаджуванні знімати не потрібно.


Готуємо до пересаджування кореневу систему рослини з "голим" коренем

Перед посадкою коріння рослин опустіть у воду з укорінювачем на кілька годин. Потім вкоротіть коріння на кілька сантиметрів (якщо у цьому є потреба, залежно від його загальної довжини, щоб залишити достатню масу кореневих волосків). Зайві гілки та листя теж обрізають або вкорочують, щоб зменшити масу надземної частини рослини для правильного розподілу води в перші тижні після посадки.

Удобрення перед посадкою

Ми рекомендуємо завжди використовувати укорінювач для замочування коріння перед висадкою рослин у грунт або для поливу свіжовисаджених рослин.

Не зайвим буде додати до грунту, яким будете присипати коріння рослин, комплексних добрив, краще пролонгованої дії. Увага! Дотримуйтесь норм, вказаних виробником та уникайте прямого контакту коріння з гранулами добрива.

Наповнення ями землею і утрамбовування ґрунту

При висаджуванні рослини з відкритою кореневою системою ("голим" коренем) дуже важливо акуратно засипати ґрунт у посадкову яму таким чином, щоб коріння саджанця було спрямоване вниз і в сторони, щоб не закручувалося і не підгиналося. Засипавши повністю посадкову яму, утрамбовуємо ґрунт навколо рослини -ця процедура, в тому числі, запобігає нахилу саджанця. Гарно ущільнений ґрунт тісно прилягає до дрібних корінців, полегшує поглинанння вологи і не осідає після посадки.

Полив після посадки

Після висаджування рослини на постійне місце росту полийте її великою кількістю води, щоб ґрунт навколо осів і прилип до найдрібніших корінців. Поливати свіжопересаджені рослини потрібно навіть в дощові періоди.

Мульчування

Найчастіше мульчують шаром кори хвойних дерев, тирсою, декоративним камінням. Це обмежує ріст бур'янів та зменшує випаровування вологи з ґрунту.


Якщо рослини висаджуються на газоні, то мульчування пристовбурової зони убезпечить їх від пошкоджень в процесі скошування трави. Необхідно пам'ятати, що навіть непомітні дрібні ушкодження стовбуру молодих дерев можуть перетворитися в серйозні ракові рани. Функцію мульчі навколо високих чагарників і дерев можуть виконувати також ґрунтопокривні рослини, такі як барвінок, плющ або бруслина.

Полив

Одноразова велика кількість води наситить не тільки поверхневі, а й глибокі шари ґрунту. Це особливо актуально в період довготривалої засухи, коли верхній твердий шар не дозволяє всотуватися воді глибше, а сам майже одразу після поливу висихає. Краще поливати рослини рано вранці або у вечірній час, перед заходом сонця. Якщо маєте можливість, встановіть крапельний полив - це позбавить вас від багатьох переживань та клоптів, адже рослини вчасно та дозовано отримуватимуть необхідну вологу та вже розчинені у воді добрива.


Добрива

Вносьте їх дозовано, відповідно до рекомендацій виробника. Пам’ятайте, що ніколи не слід плутати весняні та осінні добрива, адже перші містять переважаючу кількість азоту, що сприяє нарощуванню вегететивної маси рослини (пагони та листя), а другі - калію та фосфору, що забезпечують імунітет - стійкість рослини до несприятливих погодніх умов в холодну пору року та зміцнення кореневої системи перед зимою.


Добрива довготривалої (пролонгованої) дії вносять не пізніше червня. Зазвичай, кожна гранула таких добрив вкрита оболонкою мембранного типу, що поступово вивільняє поживні речовини у грунт, де вони всотуються кореневою системою рослин. Дія цих добрив розрахована на 3, 6 або 9 місяців.

Укриття рослин на зиму

Досить багато декоративних рослин, які ми прагнемо оселити на своїх прибудинкових ділянках, у природніх умовах ростуть у теплому вологому кліматі. Отже, тут вони будуть страждати від низьких температур, вітрів, нестачі вологи у безсніжні зими. Особливо це стосується вічнозелених листяних рослин, багатьох сортів троянд, а також майже усіх рослин у перші два-три роки після висаджування на постійне місце росту - їх крону напередодні перших заморозків вкривають агроволокном, а пристовбурове коло мульчують хвойними гілками, корою, соломою.

Декоративні вічнозелені хвойні рослини теж потребують певної підготовки до зими. Якщо очікуються сильні снігопади, крону туй, кипарисовиків, ялівців обв’язують мотузкою для уникнення відламування гілок під вагою снігу. У безсніжні та бездощові зими грунт надміру пересихає, однак волога не перестає випаровуватись через поверхню хвої, отже рослини можуть засохнути. Щоб попередити висихання, пізньої осені варто рясно плити дерева та чагарники і щільно замульчувати пристовбурову зону. Мульчування, в тому числі, захистить коріння рослин від вимерзання.

 

Необхідне про насіння

 

Маса і життєдіяльність насіння овочевих культур

Проростання життєздатного насіння починається з набрякання. Кількість води, необхідна для цього, у різних рослин неоднакова. Чим більше вологи, тим швидше набухає насіння, але при її надлишку притік повітря утруднюється і проростання зупиняється. Поглинання води починається приблизно при 0°C, при більш високій температурі насіння насичується вологою швидше.

Більшість насіння проростає, якщо в повітрі міститься 10% кисню. Склад повітря в поверхневих шарах оброблюваного ґрунту звичайно мало відрізняється від загального складу атмосферного повітря. Якщо ж на ґрунті утвориться щільна кірка, вміст вуглекислого газу збільшується до 2% і більше, а кількість кисню зменшується, що негативно позначається на сходах.`


Сорти озимої пшениці та озимого ячменю на Україні

Озима пшениця з групи зернових досить холодостійка культура. Насіння починає проростати за температури у посівному шарі ґрунту 1-2°С. Сходи при цьому з'являються пізно і недружно. Оптимальна температура проростання пшениці перебуває в межах 12-20°С. За умови достатнього зволоження ґрунту сходи за такої температури з'являються на 5-6-й день. Якщо температура вища 25°С, висіяне насіння і проростки масово уражуються хворобами. Кращі строки сівби припадають на період з середньодобовими температурами повітря 14-17°С.

Студія дизайну 32x32 Розроблений та підтримується
в компанії 32x32