#
35340, Україна, Рівненська область,
село Великий Житин, вул.
Зелена, 5
# +38 (098) 806 48 06 +38 (099) 339 83 75 +38 (093) 672 45 13
Насіння овочів, насіння квітів,
трава газонна від ТзОВ «Торговий Дім «Украгровест»

 

Рекомендації по посадці та доглядом за рослинами

Вимоги рослини до сонця

Треба розуміти, що різні сорти одного і того ж виду можуть мати абсолютно різні вимоги. Одна з найважливіших - вимога до світла. Існують сонцелюбиві рослини, які погано ростуть в холодних тінистих місцях. Зовсім інакше освітлені і забезпечені водою рослини, що ростуть біля стіни з південного боку, де набагато тепліше і сухіше, ніж з північного боку, де рослини знаходять більше вологи, а часто - повну тінь. Місце для рослин необхідно підбирати дуже ретельно. Вони потребують теплих, захищених від морозних зимових вітрів місця, і багатого непересихаючого ґрунту.

Час посадки

Рослини з голим корінням (чагарники для живоплоту, троянди, плодові чагарники) садять тільки ранньої весни або восени. Рослини в комах, що загорнуті в мішковину, частіше за все мають крупноміри, добре садити восени. Іноді їм вдається прижитися перед настанням зими, і в новий сезон вони входять вже укоренілими, тим самим уникаючи ризик висохнути в разі жаркої і сухої весни чи літа. Винятком можуть бути тільки особливо чутливі до морозів рослини і деякі вічнозелені дерева і чагарники. Їх посадку краще перенести на весну через ризик можливого підмерзання.

Підготовка місця посадки

Зазвичай яма робиться в два рази більша, ніж ком рослини. Верхній шар ґрунту завжди більш родючий, ніж той, що знаходиться під ним, позбавлений майже всіх мікроелементів, наприклад  пісок або глина. Якщо ґрунт бідний, то додаваний субстрат повинен бути багатий на гумус та в міру в’язким, щоб затримувати воду і поживні речовини. Якщо навпаки, ґрунт важкий і утримує вологу, його необхідно полегшити додаючи пісок. У разі зовсім глинистого або мулистого ґрунту, дно посадкової ями слід добре розпушити і перемішати з піском або гравієм. Така операція дозволить хоча б частково відвести воду з посадкової ями, яка в іншому випадку стає горщиком без дренажних отворів. Для вересових рослин ґрунт слід приготувати відповідної кислотності (кислу). Посадкову яму слід вичистити від каміння та розміщати її подалі від бетонних фундаментів та огорож.

Приготування кореневої системи - рослини в контейнерах

Коріння зазвичай дуже ніжне, легко ламається і рветься. Не варто рослину витягувати силою з контейнера за надземну частину. Великі контейнери можна акуратно розрізати, менші - перевернувши, злегка стукнути, тоді з нього легше дістаються рослини. Якщо коріння закручене і утворюють густий клубок в кінці кома, частину необхідно обрізати секатором, а решту акуратно розправити. Це полегшить проникнення коренів у ґрунт. Трапляється, що рослина в контейнері пересушена, тоді перед посадкою слід на кілька хвилин «втопити» ком у воді, щоб добре наситився вологою. Пересушений ком після посадки погано вбирає навіть рясний полив.

Приготування кореневої системи - рослини в комі

В основному це великомірні дерева і чагарники. Важкі кома необхідно переносити з особливою обережністю, щоб не пошкодити. Сітку або мішковину, що захищають ком знімати не потрібно.

Приготування кореневої системи - рослини з голим коренем

Перед посадкою, коріння рослин завжди необхідно опускати в воду на кілька годин. Зазвичай таким рослинам обрізають коріння на 15-20 см. Гілки теж вкорочують таким же чином приблизно на 20 см. Ця процедура зменшує масу надземної частини, що дозволяє рослині правильно розподіляти воду в перший період після посадки.

Удобрення перед посадкою

У разі, коли ґрунт бідний, можна висипати на дно посадкової ями жменю добрив, найкраще повільно діючих. Не варто насипати добриво в одному місці, краще рівномірно розсипати навколо рослини і злегка змішати з підсипаючим ґрунтом. Не можна перебільшувати порцію добрив. Передозування при посадці тягне за собою погане вкорінення кореневої системи в новому ґрунті. Тому, якщо ґрунт помірно багатий чи родючий вносити добрива під час посадки не рекомендується.

Наповнення ями землею і утрамбовування ґрунту

Якщо посаджена рослина була з контейнера або в комі, то ногами утрамбовуємо землю навколо неї, сильніше із зовнішнього боку від кореневого кому. У разі посадки крупномірів, землю слід утрамбовувати шарами. При посадці рослини з відкритою кореневою системою (голим коренем) дуже важливо акуратно засипати ґрунт таким чином, щоб коріння були спрямоване вниз і розкладене по боках, щоб не закручувалося і не підгиналося. Далі утрамбовуємо ґрунт поблизу рослини, це також запобігаємо нахилу дерева в сторону. Гарно ущільнений ґрунт тісно прилягає до дрібних корінців, полегшує підґрунтове зрошення і оберігає рослину від осідання після посадки.

Полив після посадки

Поливати слід великою кількістю води, щоб ґрунт осів і обліпив дрібні корінці. Рослина після пересадки переживає шок і в перший час знаходиться під загрозою висихання. Навколо посадженої рослини треба сформувати пристовбурну яму у формі миски. У перший час це дозволить затримати воду поблизу рослини. Після посадки, навіть в дощову погоду рослинам необхідний полив.

Мульчування

Найчастіше мульчують шаром кори хвойних дерев, тирсою, рідко гравієм. Ця операція обмежує ріст бур'янів, а також зменшує випаровування води з ґрунту. Якщо рослини висаджуються на газоні, то мульчування убезпечить їх від пошкоджень в процесі косіння. Необхідно пам'ятати, що навіть непомітні дрібні ушкодження молодих дерев в районі стовбура можуть перетворитися в серйозні ракові рани. Функцію мульчі навколо високих чагарників і дерев можуть виконувати також ґрунтопокривні рослини, такі як барвінок, плющ або бруслина.

Полив

Одноразова велика кількість води наситить не тільки поверхневі, а й глибокі шари ґрунту. Це особливо актуально в період довготривалої засухи, коли верхній твердий шар не дозволяє просочуватися воді глибше, а сам майже відразу ж після поливу висихає. Корисніше поливати рослини вранці або у вечірній час. Дуже гарне рішення - крапельний полив. Кожна рослина вчасно полита, а сама крапельна система укрита під шаром мульчі або ґрунту. Навіть найкращі системи поливу потрібно періодично перевіряти, чи працюють вони правильно по всій своїй довжині.

Добриво

Перша доза добрива повинна бути невеликою, приблизно половина рекомендованої. Тільки потім, на наступний рік, дозу добрив можна застосовувати за рекомендацією, зазначеною на упаковці. Внесення мінеральних добрив довготривалої дії повинно бути закінчено до кінця червня. Використання добрив пізніше продовжує процес вегетації рослин, що не дозволяє їм добре підготуватися до зими. Кращий ефект проявляється при використанні повільно діючих добрив.

Укриття рослин на зиму

Безліч дерев і чагарників завозяться з більш теплого клімату, ніж наш. Тому, вибираючи рослини, необхідно ретельно підбирати місце для посадки. Найчастіше під ризиком замерзання знаходяться вічнозелені рослини. На зиму їх краще вкрити сіткою, а основу захистити хвойними гілками. Троянди і ніжні листяні чагарники можна вкрити соломою, а найбільш чутливі - солом'яним килимком разом з сіткою для притінення. Хвойні або рослини з вічнозеленим листям найчастіше під час морозів не замерзають, а висихають. Причиною є брак доступної води. Взимку, особливо в сонячні дні, рослини витрачають воду в процесі транспірації, але разом з тим, не можуть її поповнити, так як поверхневий шар ґрунту замерзлий. Тому так важливий рясний полив вічнозелених рослин і мульчування пристовбурного кола пізньої осені. Мульчування, крім зменшення випаровування води з ґрунту, також захищає коріння - найчутливіші до морозів частини рослини. Саме з прихованої кореневої частині в разі замерзання, рослина може відростати.

Необхідне про насіння

Маса і життєдіяльність насіння овочевих культур

Проростання життєздатного насіння починається з набрякання. Кількість води, необхідна для цього, у різних рослин неоднакова. Чим більше вологи, тим скоріше набухає насіння, але при надлишку її притоку повітря утрудняється, і проростання зупиняється. Поглинання води починається приблизно при 0°C, при більш високій температурі насіння насичуються вологою швидше.

Більшість насіння проростає, якщо в повітрі міститься 10% кисню. Склад повітря в поверхневих шарах оброблюваного ґрунту звичайно мало відрізняється від загального складу атмосферного повітря. Якщо ж на ґрунті утвориться щільна кірка, вміст вуглекислого газу збільшується до 2% і більше, а кількість кисню зменшується, що негативно позначається на сходах.`

Сорти озимої пшениці та озимого ячменю на Україні

Озима пшениця з групи зернових досить холодостійка культура. Насіння починає проростати за температури у посівному шарі ґрунту 1-2°С. Сходи при цьому з'являються пізно і недружно. Оптимальна температура проростання пшениці перебуває в межах 12-20°С. За умови достатнього зволоження ґрунту сходи за такої температури з'являються на 5-6-й день. Якщо температура вища 25°С, висіяне насіння і проростки масово уражуються хворобами. Кращі строки сівби припадають на період з середньодобовими температурами повітря 14-17°С.

Студія дизайну 32x32 Розроблений та підтримується
в компанії 32x32